Історія кафедрального собору м. Сарни

Субота, 20.07.2013 14:34

    Благословенна Богом Поліська земля, бо по всіх її селах та містечках немеркнучими лампадами пломеніють Божі храми, а серед них – як пишне яскраве панікадило – Свято Покровський кафедральний собор міста Сарни. У кожного храму – своя історія, свій благовіст у плині часу.

     Сторінки свого літопису має і Свято-Покровський кафедральний собор. На перший погляд, це новий сучасний храм, який тільки 20 років щодня кличе православний люд на службу Божу, але історія його розпочалась набагато раніше…

    В 1913 році в парку залізничників було закладено фундамент під майбутній собор. Події тих неспокійних літ, карколомні зміни в історії не дали закінчити будівництво. Після другої світової війни, коли з лиця землі зносились святині, осквернилися святі місця, за рішенням місцевої влади, на місці майбутнього собору відкрили танцювальний майданчик. Але милість Божа безмежна. В 1990 році православна громада міста отримала дозвіл міської ради на будівництво собору. В 1991 році було освячено фундамент майбутнього храму. А в 1994 році преосвященніший Анатолій, Єпископ Рівненський та Острозький, освятив новозбудований собор.

    Визначним став 1999 рік – заснування Сарненсько-Поліської єпархії, яку згідно рішення Священного Синоду УПЦ (журнал засідання № 149 від 30.03.1999 року) очолив преосвященніший єпископ Анатолій. 

      Собор набуває статусу кафедрального собору 26 травня 2004 року згідо  змін до Статуту релігійної парафії ( свідоцтво № 253).

   З благословіння та за безпосередньої участі владики Анатолія, було зроблено багато богоугодних справ, які тішать прихожан, паломників, гостей міста:

– 2009 році – освячено храм на честь преподобного Олексія, Чоловіка Божого;

– у 2011 році – замінено вікна на теплозберігаючі склопакети;

– перекрито дах будівлі, воздвигнуто і освячено нові купола;

– встановлено нічне освітлення собору;

– 2013 році– розписано та освячено центральну та вівтарну частину храму;

– придбано нове панікадило;

– впорядковано прилеглу територію храму:  розбито клумби, розарій, сад з фруктовими і декоративними деревами та кущами.

    При Свято–Покровському кафедральному соборі діє недільна школа, яка виховує дітей на основі християнської моралі та Закону Божого.

   Нині кафедральний Свято–Покровський собор – це гордість міста та всієї єпархії, не дивлячись на те, що його історія ще невелика, але він уже став тою духовною лампадою, яка прикрашає весь Поліський край.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *